1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Ola Olka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 20932

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-08, 10:14   Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Izabella81 napisał/a:
Tato od trzech nocy na nią cierpi w nocy, szczególnie gdy kładzie się na boku.
Przy objawach zgagi - szczególnie w nocy pomaga spanie z większą poduszką pod głową. Taka pozycja zapobiega cofaniu się kwasu żołądkowego do przełyku. Spanie na "płasko" jest tu bardzo niekorzystne. Poza tym ostatni posiłek dwie godziny przed spaniem.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Ola Olka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 20932

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-21, 15:24   Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Izabella81 napisał/a:
na 27 lutego i właśnie dostałam telefon, że sprzęt zepsuty i termin przesunięto na 25 maja :(
Popytaj w innych ośrodkach czy nie dostaniecie wcześniej terminu na NFZ. To nieprawdopodobne proponować termin za 3 miesiące. To oni w sumie powinni was gdzieś indziej polecić.
Koszt tomografia miednicy małej to 200-300 zł. To nie koniec świata ale na ziemi nie leży.
Izabella81 napisał/a:
Nie miał natomiast wykonywanego badania klatki piersiowej, gdy zapytałam pani onkolog odparła, że na to za wcześnie -że wykonuje się je raz do roku.
TK nie jest badaniem obojętnym dla organizmu, dlatego ich ilość należy ograniczyć do minimum i nie prześwietlaś się niepotrzebnie. Badaniem bezpiecznym jest rezonans - ale nie zawsze go można do badań płuc stosować np. nie nadaje się do oceny miąższu płuca z dużą ilością powietrza. Popytaj lekarza.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Ola Olka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 20932

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-20, 15:45   Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Izabella81 napisał/a:
cxy na podstawie wyniku tk , który zamieściłam kilka dni temu można domyślić się z czego ten swąd wynika?
Na mój rozum to tam nic takiego nie ma co by mogło na ten świąd jednoznacznie wskazywać - wątroba, trzustka ok, bilirubina w normie. Jest w obu badaniach troche podwyższona glukoza - czy tato nie ma problemów z cukrem? W cukrzycy jednym z objawów początkowych jest świąd skóry.
Inną możliwością jest podłoże psychiczne, tu mogą pomóc łagodne środki uspakajajóce.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Ola Olka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 20932

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-15, 13:50   Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Izabella81 witaj na forum.
Izabella81 napisał/a:
Pani onkolog nie zleciła tacie chemii uzupełniającej, ponieważ wszystkie węzły chłonne wycięte podczas operacji były czyste - było ich 24
W sumie chemia uzupełniająca ma po zabiegu operacyjnym poprawić przeżycie chorych poprzez zniszczenie ewentualnie krążących w organizmie komórek nowotworowych. U taty przerzutów nie stwierdzono ani do węzłów chłonnych ani odległych. I widocznie pani onkolog stwierdziła że nie ma co niszczyć ? - nie wiem. .
Izabella81 napisał/a:
Kolejne tk juz niebawem i oczywiście znów okres strachu i bezsennych nocy.
Niestety to tak jest - każda kontrola to nowy stres. Przeżywam to przy każdej kontroli mojego taty.
Izabella81 napisał/a:
Czytałam, że podaje się ja do 8tyg po operacji.
U was operacja była 2015 czy tak? To już dawno po czasie.
Izabella81 napisał/a:
Chciałam zapytać cxy, oczywiście w sytuacji gdy okaże się, że nadal nie ma przerxutow, jest jeszcze możliwość podania chemii uzupełniającej?
Jeżeli nie ma przerzutów to w takim wypadku żaden lekarz nie poda chemii bo na co miałby ją podać? Poza tym chemia jest leczeniem agresywnym mającym wiele skutów ubocznych i nie stosuje się jej profilaktycznie.
Izabella81 napisał/a:
Jeśli nie to może jest jakiś inny konwencjonalny sposób na zapobieganie przerxutom?
Nie znam takiego. Tak samo jak nie ma 100%-towej profilaktyki zabezpieczającej przed zachorowaniem na raka.

Wrzuć wyniki taty jak już bedziecie po kontroli.
Pozdrawiam serdecznie

.

[ Dodano: 2017-02-15, 14:01 ]
Jeżeli masz wątpliwości dotyczące słuszności postępowania to zawsze możesz to skonsultować z innym onkologiem, nawet sama (np prywatnie), przedstawiając sytuację i wyniki badań.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group